Tudnátok segíteni a matematika házimban?


Pótszöges azonosságok segítségével kell számolásokat megoldanom, de egyáltalán nem értem hogyan kell csinálni és nem igazán találok kidolgozott feladatokat.

Az egyik feladat: cos11-sin79

Ha valaki ezt meg tudná csinálni és lebontani lépésekre azt nagyon megköszönném ugyanis akkor el tudnék valahogyan indulni



2020. máj. 8. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

cos11°-sin79°= sin79°-sin79°=0

cos(a)=sin(90°-a)

2020. máj. 8. 11:36
 2/2 anonim ***** válasza:

A cos(Ł)=sin(90°-Ł) azonosság szerint:


cos(11°)=sin(90°-11°)=sin(79°), tehát


cos(11°)-sin(79°) = sin(79°)-sin(79°) = 0.

2020. máj. 8. 11:36