Pótszöges azonosságok segítségével kell számolásokat megoldanom, de egyáltalán nem értem hogyan kell csinálni és nem igazán találok kidolgozott feladatokat.
Az egyik feladat: cos11-sin79
Ha valaki ezt meg tudná csinálni és lebontani lépésekre azt nagyon megköszönném ugyanis akkor el tudnék valahogyan indulni
2020. máj. 8. 11:17
1/2 anonim válasza:
cos11°-sin79°= sin79°-sin79°=0
cos(a)=sin(90°-a)
2/2 anonim válasza:
A cos(Ł)=sin(90°-Ł) azonosság szerint:
cos(11°)=sin(90°-11°)=sin(79°), tehát
cos(11°)-sin(79°) = sin(79°)-sin(79°) = 0.