Magyarázzátok el! Nem értem a matekot. Mik a megoldásai a következőknek?


Egy csomó ilyen feladatot feladott a tanár, de az online oktatás miatt nem igazán értem. Szöveges egyenletek megoldását tanuljuk.

Ha ezt a két példát elmagyaráznátok nagyon megköszönném.

1) Ali, Béla és Cili testvérek, átlagéletkoruk 12 év. Cili hat évvel idősebb, mint Béla, aki öt évvel fiatalabb, mint Ali életkorának kétszerese. Hány évesek a testvérek?


2) Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 11. Ha a szám kétszeresét elveszem a számjegyek felcserélésével kapott számból, akkor eredményül 7-et kapok. Melyik ez a szám?


Légszi magyarázzátok el, megoldással együtt!


Minden jó megoldásért és magyarázásért megy a zöld kéz. :)



2020. máj. 7. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1)

(a+b+c)/3=12

c=b+6

b=2a-5

---------------

a=(b+5)/2

(b+5)/2+b+b+6=36

b+5+2b+2b+12=72

5b=55

b=11

a=8

c=17


2)

A szám

tízesek: x, egyesek 11-x, érték:10x+11-x=9x+11.

Felcserélve:

tízesek: 11-x, egyesek: x, érték 110-10x+x=110-9x.

110-9x-18x-22=7

81=27x

3=x

A szám: 38.

2020. máj. 7. 17:34
 2/3 anonim válasza:
Véletlenül nem vagy szegedi?:)
2020. máj. 20. 20:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem.
2022. jan. 17. 16:29