Artur06 kérdése:

Melyik számot kell elosztani 1,2-del, hogy 3 legyen a hányados? Egy szám a másik szám hatszorosa. Különbségük 20. Melyik ez a két szám? Melyik az a szám, amelynek a kétszerese 4-gyel kevesebb a 28-nál?


segítség ma 19re kell leadnom és elfelejtettem megcsinalni

SOS



2020. máj. 7. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Van még 9 perced. Hajrá.
2020. máj. 7. 18:51
 2/3 A kérdező kommentje:
kössz
2020. máj. 7. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

x/1,2=3 => x=3,6


6a-a= 20 vagy a-6a=20

a1=4, a2=-4


2c+4=28

c=12

2020. máj. 7. 19:08