S. o. s matek háziban tudnátok segÍteni? (hasábok)


Györgyinek van egy kis dÍszdoboza, amely húrtrapéz alapú egyenes hasáb. Ajándékozáshoz ő is készÍteni akar egy ezzel egybevágó testet. Megmérte a háló elkészÍtéséhez szükséges adatokat és lerajzolta a test hálóját. Hány négyzetdeciméter a háló területe, azaz a test felszÍne? Írjuk le a számolás menetét.

a:15cm

b:8,5 cm

c:3 cm

m:6cm

M:10 cm



2020. máj. 7. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A trapéz területe:

[link]

Téglalap területe:

[link]


+ 4 alapművelet

2020. máj. 7. 22:07
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A felszín az kettő darab trapéz területének valamint a palást területének összege.

A trapéz területe T1=(a+c)*m/2 (csak feltételezem, hogy így van, mivel csak adatok vannak idedobálva, de nincsenek definiálva mit értünk alattuk)

A palást három különböző téglalap területe:

T2=a*M

T3=c*M

T4=b*M

Így a felszín:

A = 2*T1 + T2 + T3 + 2*T4

Az eredményt négyzetcentiméterben kapod, amit 100-zal elosztva megkapsz négyzetdeciméterben.

2020. máj. 7. 22:09