Bogik kérdése:

Tudnátok segíteni a matek háziban, mert a tanár nem tudja érhetően elmagyarázni a digitális matek órán?!


1. Számítsd ki annak a hasábnak a térfogatát és felszínét, amelynek alapja egy szabályos hatszög, mely élei hossza 6 cm, magassága 10 cm. (Nézz utána a szabályos háromszög területének kiszámításának, a Pitagorasz tételnek)

2. Számítsd ki annak a körhengernek a térfogatát és felszínét, amely alapkörének sugara 5 cm, magassága 20 cm.

3. Egy henger alapkörének sugara 10 cm, magassága 30 cm. Mekkora a felszíne, térfogata?



2020. máj. 6. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Az ugy nem fair, hogy mi oldjuk meg helyetted. Mutasd, h mire jutottal, es segitunk magyarazni, h hogyan tovabb. Ha az elso lepes sem megy, akkor meg mi hiaba oldjuk meg neked, jovore is kelleni fog, amikor nem online lesz a suli.
2020. máj. 6. 17:35
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

1.feladat:

Szabályos hatszög felbontható hat darab szabályos háromszögre. Lerajzolsz egy szabályos hatszöget és bele a magasságát. Pitagorasz tétellel ki tudod számolni ezt a magasságot (jelöljük m-mel).

Ekkor a test magassaga (legyen M) a szabalyos háromszög magassága (m) és az oldalháromszög magassága (legyen mo) alkot egy derekszögű háromszöget.

Kiguglozod a térfogat es felszín képleteket.

2. Feladat:

r=5 es M=20

Gugli: henger térfogata és felszine.

Behelyettesítesz és kész.

3.feladat:

r=10 és M=30

Lásd az előző példát.


Ha elakadtál szólj!

2020. máj. 6. 18:02
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazad van első válaszoló.

De nem jutottam semmire,ezért kérdeztem meg itt hátha valaki pontról pontra elmagyarázzam nekem a feladatot.

És nem azt kértem hogy oldjátok meg helyettem,hanem ezt hogy segítsetek elmagyarázni mit hogyan kell csinálni.

2020. máj. 7. 10:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszom alapján: Sajnos a gúlával magyaráztam és a feladatban hasáb volt. Ezért bocsánatot kérek.


Egy 6 cm oldalú szabályos háromszög magassága legyen m, ami elfelezi az alapélt.

Ekkor m^2 + 3^2 = 6^2 amiből m=gyök(27)=5,2 cm

Ezen szabályos háromszög területe: 6*gyök(27)/2=15,6cm2

Mivel a szabályos hatszög hat darab ilyen szabályos háromszögből áll ezért a szabályos hatszög területe: 6*15,6=93,53cm2.


Hasáb térfogata: alaplap területe * M

V=93,53*10=935,3 cm3


Hasáb felszíne: 2* alaplap terülte + a palást területe (ami jelen esetben 6 darab 6*10-es téglalap területének összege)

A=2*93,53+6*(6*10)=547,06cm^2

2020. máj. 7. 10:06
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Már értem hogy hogyan kell csinálni.

2020. máj. 7. 23:38