Segítene valaki matematika háziban?

Két szám aránya 5:3, e két szám különbsége 5,6. Melyik ez a két szám?

2020. máj. 4. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A:B

5:3

A-B=5,6

5-3=2

2=5,6

1=2,8

5*2,8=14

3*2,8=8,4

A=14

B=8,4


Ne vegyél rá mérget, nem vagyok matekzseni, csak szeretem a problémamegoldást. :D

2020. máj. 4. 11:49
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2020. máj. 4. 11:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

5x-3x=5,6

2x=5,6

x=2,8


A két szám: 14, 8,4.

2020. máj. 4. 12:02