Két szám aránya 5:3, e két szám különbsége 5,6. Melyik ez a két szám?2020. máj. 4. 11:39
1/3 anonim válasza:
A:B
5:3
A-B=5,6
5-3=2
2=5,6
1=2,8
5*2,8=14
3*2,8=8,4
A=14
B=8,4
Ne vegyél rá mérget, nem vagyok matekzseni, csak szeretem a problémamegoldást. :D
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2020. máj. 4. 11:53
3/3 anonim válasza:
5x-3x=5,6
2x=5,6
x=2,8
A két szám: 14, 8,4.