Egyszerűen nem tudom megoldani az alábbi matematika feladatot. Segítene valaki?

Hányadik vagyok a sorban, ha néggyel többen állnak előttem, mint ahányan mögöttem és éppen háromszor annyian állunk a sorban, mint ahányan mögöttem állnak?

2020. máj. 4. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

legyen x a mögötted állók száma, akkor az előtted állók száma x+4

mivel 3-szor annyian vannak a sorban, mint mögötted, így összesen 3x ember van

már csak fel kell írni az egyenletet:

x(mögötted)+1(te)+x+4(előtted)=3x

2x+5=3x

x=5

tehát 5-en vannak mögötted, 9-en előtted -> te vagy a 10. a sorban


így érthető? :)

2020. máj. 4. 11:16
 2/4 anonim ***** válasza:
11%

X+4+1+x=3x

2x+5=3x

X=5

5+4+1=10

Tehát 10. vagyok a sorban.

2020. máj. 4. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először mindig leírjuk, amit tudunk. Az előtted állók számát jelöljük x-szel! Ekkor:

előtted: x

mögötted: (x-4)

összes ember: 3 * (x-4)

.

Ha összeadjuk az előtted és mögötted állókat, és téged is beleveszünk, megkapjuk az összes embert. Tehát:

x + (x-4) + 1 = 3 * (x-4)

2x - 3 = 3x - 12

Innen már nem lehet probléma.

2020. máj. 4. 11:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. máj. 4. 11:22