Hányadik vagyok a sorban, ha néggyel többen állnak előttem, mint ahányan mögöttem és éppen háromszor annyian állunk a sorban, mint ahányan mögöttem állnak?2020. máj. 4. 11:05
1/4 anonim válasza:
legyen x a mögötted állók száma, akkor az előtted állók száma x+4
mivel 3-szor annyian vannak a sorban, mint mögötted, így összesen 3x ember van
már csak fel kell írni az egyenletet:
x(mögötted)+1(te)+x+4(előtted)=3x
2x+5=3x
x=5
tehát 5-en vannak mögötted, 9-en előtted -> te vagy a 10. a sorban
így érthető? :)
2/4 anonim válasza:
X+4+1+x=3x
2x+5=3x
X=5
5+4+1=10
Tehát 10. vagyok a sorban.
3/4 anonim válasza:
Először mindig leírjuk, amit tudunk. Az előtted állók számát jelöljük x-szel! Ekkor:
előtted: x
mögötted: (x-4)
összes ember: 3 * (x-4)
.
Ha összeadjuk az előtted és mögötted állókat, és téged is beleveszünk, megkapjuk az összes embert. Tehát:
x + (x-4) + 1 = 3 * (x-4)
2x - 3 = 3x - 12
Innen már nem lehet probléma.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. máj. 4. 11:22