Valószínűségszámítás hogy kell megoldani?


Egy hallgató háromféle tömegközlekedési eszközt használ: metrót, buszt, és villamost. Az esetek

felében metróra száll, és tudjuk,hogy a villamost négyszer olyan gyakran használja, mint a buszt.

Annak a valószínűsége, hogy a metrón ellenőrzik a bérletét: 0,9. A buszon átlagosan minden

harmadik, a villamoson minden tízedik utazásnál ellenőrzik a bérletét.


a) Mennyi a valószínűsége, hogy egy tömegközlekedési eszköz használata során ellenőrzik a

bérletét?


b) Egy alkalommal nem ellenőrizték a bérletét. Mennyi a valószínűsége, hogy ekkor nem metrón

utazott?


c) Az egyik héten 12-szer használt villamost, mennyi a valószínűsége, hogy ezen a héten legalább kétszer ellenőrizték a bérletét a villamoson?



2020. ápr. 30. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 30. 13:57
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

P(B1)=1/2 P(A|B1)=0,9 a szorzat: 0,45

P(B2)=1/10 P(A|B2)=1/3 a szorzat: 1/30

P(B3)=4/10 P(A|B3)=1/10 a szorzat: 4/100

a)

P(A)=0,45+1/30+4/100=0,5233


b)

P(B1|/A)=1/2*0,1/(1/2*0,1+1/10*2/3+4/10*9/10)=0,1049

A keresett valószínűség ennek a komplementer eseményének valószínűsége: 0,8951.


c)

1-(9/10)^12-12*(1/10)*(9/10)^11

2020. ápr. 30. 16:25