Valószínűségszámítás de hogyan?


Matematika háziban kérnék segítséget, azon belül is kombinatorika, valószínűségszámítás. Nem igazán tudom ezt e témakört ezért hátha tud valaki segíteni. A kérdések és a válaszok megvannak csak a menetét nem tudom ami a lényeg :/

1) Egy pénzérmét nyolcszor egymás után feldobunk. Hányféle olyan dobássorozat van, amelyben 4 fej és 4 írás fordul elő? (70)

2)Hányféleképpen lehet egy dobókockát négyszer egymás után úgy feldobni, hogy legalább az egyik dobás 6-os legyen? (671)

3) Négy pénzdarabot dobunk fel egyszerre. Mennyi a valószínűsége annak, hogy kettő fej, kettő írás lesz? (3/8)

4) Dobjunk szabályos dobókockával háromszor. Mennyi a valószínűsége, hogy a dobott számok közt van két egyforma? (12/27)


A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm! :)



2020. ápr. 28. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
42
2020. ápr. 28. 17:35
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Én csak az 1) feladatban tudok neked segíteni.


1)

Összes eset: 2*2*2*2=16

Kedvező eset: 4!/(2!*2!)=6

Valószínűség: kedvező/összes=3/8

2020. ápr. 28. 17:42
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

1) (8 alatt 4)

8 dobásból 4-et kell kiválasztani.


2)

Összes lehetőségek száma: 6^4=1296

Nincs hatos: 5^4=625

A keresett lehetőségek száma: 1296-625=671


3)

(4 alatt 2)*(1/2)^4=3/8


4)

Az összes kimnetelek száma: 6^3=216

A dobások különbözők 6*5*4=120

A keresett valószínűség:1-120/216=4/9

2020. ápr. 28. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

1,

A sorrendek számát ismétléses permutációval

dobások száma egyenlő az elemek számával ami 8

4-4 megegyező elem

8! / 4!*4! = 70

2020. ápr. 28. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Ezt kifejtened hogy mirt 1bol kell kivonni?

4)


Az összes kimnetelek száma: 6^3=216


A dobások különbözők 6*5*4=120


A keresett valószínűség:1-120/216=4/9

2020. ápr. 28. 18:18
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Komplemeter esemény valószínűsége

2020. ápr. 28. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
-:)
2020. ápr. 28. 19:27
 8/8 anonim válasza:

Két egymást kizáró eset létezik:

1. ha nincs egyforma szám,

2. vagy van van legalább 2 egyforma.


Ha belegondolsz, több eset nem létezik, ezért ezek közül valamelyik tuti bekövetkezik, a biztos esemény valószínűsége pedig 1.

p1+p2=1, így p1=1-p2

A példában: p1=1-5/9=9/9-5/9=4/9

2020. ápr. 29. 09:48