Valószínűségszámítás megoldás menete?


Feladat:

Annak a valószínűsége, hogy egy ügyfélszolgálatnál foglalt a telefonvonal, minden hívásindításnál

egymástól függetlenül 0,52. Addig próbálkozunk, míg kicseng a hívásunk. Mi a valószínűsége

annak, hogy 7-nél több próbálkozásra lesz szükség?



2019. dec. 9. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Ha 7-nél több hívásra van szükség, akkor az azt jelenti, hogy az első 7 hívásunkat nem vették fel. Mennyi ennek a valószínűsége?


az 1. hívást nem vették fel: 0,52

az 1. és 2. hívást sem vették fel: 0,52*0,52

.

.

.

az első hét hívásnál 0,52^7


Leaglábbis én így oldanám meg.

2019. dec. 9. 21:01
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló jól oldotta meg.

Ki és milyen indokkal pontozta le?

Ilyenkor aki lepontozza, írja meg, miért!

Vagy csak úgy, mert nem érti? Vagy mi?

2019. dec. 10. 00:52
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindkettőtöket felpontoztam.


Én pont ellenkező irányból indultam el, de az eredmény ugyan az, köszönöm az első válaszolónak a segítséget, az a megoldás tényleg kézenfekvőbb!


1-re felveszik: 0,48 * 0,52^0

2-ra felveszik: 0,48 * 0,52^1

...

7-re felveszik: 0,48 * 0,52^6

1 - (a fentiek összege) = 0,52^7 = 0,0103

2019. dec. 10. 10:06