Valószínűségszámítás feladatok, tudnátok segíteni? Gyorsan kellene a megoldás


Tudnátok segíteni ezeknek a feladatoknak a megoldásában? A végeredmény is elegendő, nem szükséges levezetni.

Köszi előre is!


1.

Van egy cinkelt pénzérménk, mellyel 0.8 valószínűséggel dobunk fejet. Egymás után 4-szor(szer) feldobjuk az érmét.

Feltéve, hogy volt fej a dobásaink között, mennyi a valószínűsége, hogy írás is volt köztük?

Használja a feltételes valószínűség definícióját és válaszát két tizedesjegy pontossággal adja meg!


2.

A Mindent vagy Semmit című játék döntőjébe 3 játékost hívnak meg, akik közül egyet sorsolnak ki: az 1. játékost 1/6, a 2. játékost 2/6, a 3. játékost pedig 3/6 valószínűséggel. A kiválasztott játékos választ adhat az egyetlen feltett kérdésre. Ha a válasza helyes, akkor megnyeri a fődíjat, ha helytelen, akkor nem nyer semmit. Tegyük fel, hogy az 1. játékos 0.8, a 2. játékos 0.6 és a 3. játékos 0.8 valószínűséggel tudja a helyes választ.

Tudva, hogy elvitték a fődíjat, mekkora a valószínűsége, hogy éppen a 3. játékos volt a szerencsés nyertes?

Válaszát két tizedesjegy pontossággal adja meg!


3.

Egy gyártósoron készülő csavarok hossza normális eloszlású 3 cm

várható értékkel és 0,5 mm szórással. Egy csavar megfelelő méretű, ha legfeljebb 0,8 mm-rel rövidebb, illetve legfeljebb 0,6 mm-rel hosszabb a várt 3 cm-nél, egyébként pedig selejtesnek tekintendő.

Mekkora valószínűséggel lesz egy csavar selejtes?

Válaszát két tizedesjegy pontossággal adja meg!


4.

Egy tétel áru 1/4 része elsőosztályú. Egyenként kiválasztunk 11 darabot a tételből úgy, hogy a kiválasztott árut a következő áru kiválasztása előtt visszatesszük a többi közé.

Számítsa ki annak a valószínűségét, hogy van elsőosztályú a kiválasztott 11 termék között!

Válaszát két tizedesjegy pontossággal adja meg!


5.

A 32 lapos magyar kártyából (4×8 db piros, zöld, makk, tök) húzunk. Ha pirosat húzunk, veszítünk 21 Ft-ot, ha zöldet vagy makkot húzunk, nyerünk 15 Ft-ot, ha pedig tököt húzunk, akkor a lapot visszatesszük a többi közé és ismét húzunk. Ha a második húzásnál ismét tököt húzunk, akkor vesztünk 20 Ft-ot, különben nyerünk 64 Ft-ot. Ekkor a játéknak vége.

Hány Ft a játék várható értéke?

Válaszát két tizedesjegy pontossággal adja meg!


2020. ápr. 21. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

1.

B: volt fej

A: volt írás

P(B)=1-0,2^4=.9984

P(AB)=1-0,2^4-0,8^4=0,5888

P(A|B)=0,5888/0,9984=0,5897

2020. ápr. 21. 16:12
 2/5 anonim ***** válasza:

P(B1)=1/6 P(A|B1)=0,8

P(B2)=2/6 P(A|B2)=0,6

P(B3)=3/6 P(A|B3)=0,8

Teljes valószínűűség tétele szerint:

P(A)=1/6*0,8+2/6*0,6+3/6*0,8=0,733333

Bayes-tétel szerint:

P(B3|A)=3/6*0,8/.73333=0,5455

2020. ápr. 21. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:

4.

1-(3/4)^11=0,9578

2020. ápr. 21. 16:25
 4/5 anonim ***** válasza:

5.

-21 - 1/4

15 - 1/2

-20 - 1/16

64 - 3/16


E=-21/4+15/2-20/16+64*3/16=13

2020. ápr. 21. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:

m=30

szigma=0.5


P=F(29,2)+1-F(30,6)=

=FI((29,2-30)/0,5)+1-FI((30,6-30)/0,5))=

=FI(-1,6)+1-FI(1,2)=1-FI(1,6)+1-FI(1,2)=

=2-FI(1,6)-FI(1,2)

2020. ápr. 21. 16:44