Nem értem hogyan jöhetek rá hogy mennyi a sokszögnek a belső szögeinek az összege. Valaki tud segíteni?


Adott egy konvex sokszög aminek pl. 100 az átlóinak száma. Mennyi a belső szögeinek összege? Ebből hogyan jöhetek rá? Nem értem az egész feladatot.

Ahhoz tudnom kellene hogy mennyi az a sokszög hány szöget takar. Ha valaki tudna segíteni hálás lennék.



2020. ápr. 22. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 22. 19:05
 2/5 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 22. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


n(n-3)/2=100


Innek megkapod az n-t.


A belső szögek összege: (n-2)*180°

2020. ápr. 22. 19:06
 4/5 Tom Benko ***** válasza:

Mivel a belső szögek összege (n-2)*180, az átlók száma pedig n*(n-3)/2, javaslom, elimináljuk n-t. Legyen az átlók száma d, és az egyszerűség kedvéért legyen m=n-2.

(m+2)(m-1)=2d

m^2-m+2-d=0

m=1/2+\sqrt{8d-7}/2 (A negatív esetnek nincs értelme!)


A szögek összege így

\sum\phi=90(1+\srt{8d-7})


Amúgy olyan sokszög nincs, aminek 100 átlója lenne.

2020. ápr. 24. 19:33
 5/5 Tom Benko ***** válasza:

Jó kapásból el is számoltam. :( Újra:

(m+2)(m-1)=2d

m^2+m-2-2d=0

m=-\frac{1}{2}+\frac{\sqrt{9+8d}}{2}


\sum\phi=90(\sqrt{9+8d}-1)

2020. ápr. 24. 19:40