Adott egy konvex sokszög aminek pl. 100 az átlóinak száma. Mennyi a belső szögeinek összege? Ebből hogyan jöhetek rá? Nem értem az egész feladatot.
Ahhoz tudnom kellene hogy mennyi az a sokszög hány szöget takar. Ha valaki tudna segíteni hálás lennék.
2020. ápr. 22. 18:55
2/5 anonim válasza:
3/5 anonim válasza:
4/5 Tom Benko válasza:
Mivel a belső szögek összege (n-2)*180, az átlók száma pedig n*(n-3)/2, javaslom, elimináljuk n-t. Legyen az átlók száma d, és az egyszerűség kedvéért legyen m=n-2.
(m+2)(m-1)=2d
m^2-m+2-d=0
m=1/2+\sqrt{8d-7}/2 (A negatív esetnek nincs értelme!)
A szögek összege így
\sum\phi=90(1+\srt{8d-7})
Amúgy olyan sokszög nincs, aminek 100 átlója lenne.
5/5 Tom Benko válasza:
Jó kapásból el is számoltam. :( Újra:
(m+2)(m-1)=2d
m^2+m-2-2d=0
m=-\frac{1}{2}+\frac{\sqrt{9+8d}}{2}
\sum\phi=90(\sqrt{9+8d}-1)