Mik a megoldások ezekben a matek feladatokban?


1. Két különböző színű (piros és kék) szabályos dobókockával egyszerre dobunk. Mennyi

annak a valószínűsége, hogy a piros kockával dobott szám kisebb, mint a kék kockával

dobott szám? A megoldást részletezze!


2. Oldja meg a következő egyenleteket a valós számok halmazán!

b) lg(2x+1)−lg(x−2)=lg3


3. Adott az x^2+y^2+4x-8y-5=0 egyenletű kör. Határozza meg a középpontját és a sugarát!


4. Oldja meg a következő egyenlőtlenséget a valós számok halmazán!

log2(x − 1) > 0


nagyon hálás lennék, ha valaki segíteni tudna, a többi feladatot addig csinálom (dolgozathoz kell 10:30-ig)



2020. ápr. 22. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Dobókockás:


36 lehetséges kombinációból 15 olyen lehet,ahol a piros kisebb.

2020. ápr. 22. 10:15
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
#1: számold újra.
2020. ápr. 22. 10:20
 3/16 anonim ***** válasza:

A 3. feladat egyenlete átrendezhető a következőre:

(x+2)^2+(y-4)^2=5

Ebből a kör középpontjának első koordinátája -2, a második 4, a sugara gyök(5).

2020. ápr. 22. 10:23
 4/16 anonim ***** válasza:
Bocs, rosszul írtam, a jobb oldalon 25 van, így a sugara 5.
2020. ápr. 22. 10:27
 5/16 anonim ***** válasza:

1-est nem tudom, utálom a valószínűséget....nem is értem sajna


De hátha a többi segít.(esetleg,ha valaki az 1-est levezetné azt én is megköszönöm, érettségire készülök, de nem megy nekem :( )

[link]

2020. ápr. 22. 10:36
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod a valószínűségszámítást, akkor érdemes felírni az összes lehetőséget, akkor kisebb eséllyel rontod el.

1 1

1 2

1 3

1 4

1 5

1 6

2 1

.

.

.

6 6

Az első szám legyen a piros, ekkor már látszik, hogy az egyeseknél 0 darab kisebb, a ketteseknél 1, a hármasaknál 2 ... a hatosoknál 5. Tehát a keresett valószínűség (1+2+3+4+5)/36=5/12.

2020. ápr. 22. 10:50
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindegy én ezt nem tudom felfogni :DDDDD
2020. ápr. 22. 10:55
 8/16 anonim ***** válasza:
Pedig egyszerűbb, mint a másik három feladat.
2020. ápr. 22. 10:59
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem soha nem ment ez a gondolkodás :( és látom érettségin előszerettel tesznek ilyen feladatokat bele :(

Egyenletes feladatok számomra csúkló gyakorlatok kb :D(középszinten) bár emelt faktos vagyok, ott se sokkal nehezebbek, de ott se megy a valszám,kombinatorika :D

Bár még van pár napom,hogy gyakoroljam, de sehogy nem áll rá a fejem :(

2020. ápr. 22. 11:02
 10/16 anonim válasza:

Hát pedig az egyesnek igaza van.

Szerintem úgy a legegyszerűbb a kockás, ha felrajzolsz egy táblázatot, aminek az oszlopai mondjuk a kék kocka számai 1-6-ig, sorai pedig a piros kocka számai 1-6-ig.


Így már adja is magát, hogy az összes eset 6*6=36.


Beikszeled a feltételeknek megfelelő elemeket a táblázatban. Ez 15 db, ez a kedvező eset.


Valószínűség = kedvező/összes= 15/36

2020. ápr. 24. 13:11
1 2