1. Bécikének 2019-ben rossz éve volt. Január 1-én apja fölpofozta, anyja pedig egész

délutáni szobafogságra ítélte, tehát méltán tartotta ezt Bécike tragikus napnak. A pofon aztán

minden 24. napon megismétlődött, a szobafogság pedig minden 16. napon. Hány ilyen kettős

csapással sújtott tragikus nap volt 2019-ben?



2. Ágnes három kiskorú gyermekének életkorának szorzata 420. Közülük Barni 4 évvel

idősebb kis húgánál, Évánál. Hány éves Zolika, Ági fia?



2020. ápr. 20. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:
77%

1. Pont újévkor? Szegény Bécike! Kellene a 24 és a 16 legkisebb közös többszöröse. 48 lesz. Egy évben 365 nap van. Innen már mennie kell.

2. B = É + 4

É * (É + 4) * Z = 420

Próbálkozzunk! Nézzük mi van, ha Éva ... éves!

0 * 4 * Z = 420, ez nem lehet.

1 * 5 * Z = 420, tehát Z = 84. Nem jó, mert Zoli kiskorú.

2 * 6 * Z = 420, tehát Z = 35. Nem jó, mert Zoli kiskorú.

3 * 7 * Z = 420, tehát Z = 20. Nem jó, mert Zoli koskorú.

4 * 8 * Z = 420. 13,125. Nem jó, mert nem egész szám.

5 * 9 * Z = 420, tehát Z = 9,33. Nem jó, mert nem egész szám.

6 * 10 * Z = 420, tehát Z = 7. Ez jó!

Menj tovább, hátha van más megoldás is!

2020. ápr. 20. 10:28