Addig eljutottam, hogy a felszín: A=6.a²= 24 cm²
De innen hogyan tovább?
Köszönöm a segítséget
2020. ápr. 17. 16:01
1/4 anonim válasza:
6×a^2=24 osztasz hattal
a^2=4
amiből a=2.
V=a^3=2^3=8 cm3
2/4 anonim válasza:
6*aˇ2 = A(Felszín)
24 = 6 * aˇ2
ebből a-ra megoldjuk.
a = 2
Kocka térfogata.
V = a*a*a
V = 8
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)
2020. ápr. 17. 16:07