Hány cm³ a kocka térfogata, ha felszíne 24 cm²?


Addig eljutottam, hogy a felszín: A=6.a²= 24 cm²


De innen hogyan tovább?

Köszönöm a segítséget


2020. ápr. 17. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

6×a^2=24 osztasz hattal

a^2=4

amiből a=2.

V=a^3=2^3=8 cm3

2020. ápr. 17. 16:07
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

6*aˇ2 = A(Felszín)

24 = 6 * aˇ2

ebből a-ra megoldjuk.

a = 2

Kocka térfogata.

V = a*a*a

V = 8

2020. ápr. 17. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahh pont egyszerre :D:D:D
2020. ápr. 17. 16:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)
2020. ápr. 17. 16:07