Nora136969 kérdése:

Egy kocka testátlója 3 centiméterrel hosszabb, mint az oldaléle. Mekkora a kocka felszíne és térfogata?


2019. dec. 8. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

testátló: gyök(3)*a

gyök(3)*a=a+3

Négyzetre emeled és megoldod a másodfokú egyenletet.

2019. dec. 8. 22:01
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Egy másik feladattal is gondjaim akadtak, miszerint:

Egy kocka éle 5 centiméterrel hosszabb, mint egy másik kocka éle. Teefogatuk külónbsége 1385cm^3. Mekkora a két kocka éle?

2019. dec. 8. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló jól kezdte, de ezt nem kell négyzetre emelni, egy lineáris egyenletről van szó. Egyszerű átrendezéssel a=3/(gyök(3)-1)
2019. dec. 8. 22:08
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És a másik feladathoz is kaphatok esetleg segítséget?

2019. dec. 8. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a kisebb kocka éle x, akkor a nagyobb éle x+5, ezek térfogata x^3 és (x+5)^3. Ezek különbsége 1385 cm^3. Felírod az egyenletet, megoldod, és ott az x.
2019. dec. 8. 22:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm!
2019. dec. 8. 23:04