Hogyan határozhatom meg a kocka térfogatát az alábbi feladatból? (Hő- és áramlástan)


Határozzuk meg a d=800 mm átmérőjű gömb alakú bójára akasztandó beton kocka élhosszúságát, ha azt akarjuk, hogy a bója éppen a feléig merüljön a vízbe,

A bója tömege (a beton kocka nélkül!) 45 kg, a beton sűrűsége 2300 kg/m3.



2019. szept. 30. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Ha kiszámoltad a kocka térfogatát, akkor csak köbgyököt kell vonnod a végén. Avagy meg kell oldanod az


a^3 = V


egyenletet, ahol a a kocka élhossza, V pedig amit kiszámoltál a kocka térfogatára.

2019. szept. 30. 16:59
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy a kocka térfogatát nem tudom kiszámolni.
2019. szept. 30. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Ez mitől hő -és áramlástan? Ez általános iskola 7.osztály, Archimedes törvénye...
2019. szept. 30. 20:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Akkor tudsz segíteni?
2019. szept. 30. 21:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

AZ egyensúlyi egyenleteket felírtad?


m_boja*g-ro_viz*g*V_bolya/2+ro_beton*V_beton*g-ro_viz*g*V_beton=0.


Minden ismert, V_bteonra kell kifejezni utána meg


V_beton=a^3. Ebből a=köbgyök... De hogy ebbe mi az áramlástan, vagy a hőtan azt nem értem, mert az kb. a parciális differenciálegyenletekkel kezdődik.


De a tied elemi példa, négy alapművelet semmi egyéb.

Most hogy megvan a megoldás, kérdés?

2019. szept. 30. 21:28
 6/6 A kérdező kommentje:

Én azt írtam fel:

G[bólya] + G [kocka] = (Vbólya/2)*ro_víz*g+ Vkocka* ro_víz *g

De ez kevésnek tűnt a Vkocka-hoz.


Köszönöm a segítségedet. Holnap levezetem az egyenleted, remélem kijön. Jó éjt, addig is!

2019. szept. 30. 22:00