2012. febr. 7. 18:23
1/1 Kinga néni válasza:
oldalél: a
lapátló: l^2=a^2+a^2 =› l=sqrt(2)*a
testátló: t^2=a^2+l^2 =› t=sqrt(3)*a
sqrt(3)*a=3+a
(sqrt(3)-1)*a=3
a=3/(sqrt(3)-1)
kiszámolod, aztán
A=6*a^2
V=a^3