Abraka kérdése:

Milyen hosszú a 6 cm élhosszúságú kocka lapátlója és testátlója?

Milyen hosszú a 6 cm élhosszúságú kocka lapátlója és testátlója?
2012. jan. 28. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Lapátlót pithagorasz tétellel tudod kiszámolni:

ha a=6cm


6^2+6^2=c^2

|c|=8,48cm


A testátlót pedig így kaphatod meg:

a*√3

2012. jan. 28. 13:18
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell ahhoz Pitagorasz-tétel, ha belegondolsz, akkor kocka lapátlója=négyzet átlója, ez pedig függvénytáblában benne van: d=a*√2

Testátlót pedig jól írta az előző.

2012. jan. 28. 17:40
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 29. 09:29
 4/4 anonim válasza:

Igen de ez a két képlet a Pitagorasz-tétel alapján működik, mivel azt tudjuk, hogy az átló négyzete egyenlő oldal négyzete+oldal négyzete...

átló négyzete=2*oldal négyzete

átló=gyök 2*oldal

A másik ugyanígy

testátló négyzete=3*oldal négyzete

testátló=gyök 3*oldal

2017. máj. 9. 21:11