Milyen hosszú a 6 cm élhosszúságú kocka lapátlója és testátlója?2012. jan. 28. 12:11
1/4 anonim válasza:
Lapátlót pithagorasz tétellel tudod kiszámolni:
ha a=6cm
6^2+6^2=c^2
|c|=8,48cm
A testátlót pedig így kaphatod meg:
a*√3
2/4 anonim válasza:
Nem kell ahhoz Pitagorasz-tétel, ha belegondolsz, akkor kocka lapátlója=négyzet átlója, ez pedig függvénytáblában benne van: d=a*√2
Testátlót pedig jól írta az előző.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 29. 09:29
4/4 anonim válasza:
Igen de ez a két képlet a Pitagorasz-tétel alapján működik, mivel azt tudjuk, hogy az átló négyzete egyenlő oldal négyzete+oldal négyzete...
átló négyzete=2*oldal négyzete
átló=gyök 2*oldal
A másik ugyanígy
testátló négyzete=3*oldal négyzete
testátló=gyök 3*oldal