Mekkora egy olyan téglatest tömege, melynek mérete: 5m magas,2m hosszú, és 0,5m széles? Ha a sűrűsége 3000kg/m3. (részletes leírással lécci)

2012. jan. 26. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Először kiszámolod a térfogatát, ehhez minden adott.


V= 5*2*0,5= 5 m3


Aztán meg a sűrűséggel a tömegét.


m= 3000*5= 15 000 kg


Ennyi.

2012. jan. 26. 14:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


De ne itt írasd a matek leckét miközben netezel vagy játszol, mert ez egy rendkívül egyszerű feladat, ennyit neked is meg kell tudnod oldani, ha nem megy, akkor gondolkozz, vagy kérj segítséget a tanárnőtől.

2012. jan. 26. 14:46