Ha egy kocka átlója 2gyök6, akkor mennyi a kocka térfogata?

Hogyan kell ezt a feladatot megoldani?

2019. jan. 6. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen a kocka éle b.

Ekkor a kocka egy lapátlójának hossza gyök(b^2 + b^2) a Pitagorasz-tétellel.

A Pitagorasz-tétel újabb alkalmazásával a testátló hossza = gyök((lapátló hossza)^2+b^2) = gyök(2b^2 + b^2) = gyök(3b^2).

Innen már kiszámíthatod az élhosszt, abból a térfogatot.

2019. jan. 6. 19:13
 2/3 anonim ***** válasza:

De nem kell ketszer alkalmazni a pitagoraszt:


2a^2=4*6

2019. jan. 7. 10:00
 3/3 dq ***** válasza:

Az 1 élű kocka testátlója gyök3.


Az x élű kocka testátlója 2gyök6.


Mennyi.x?

2019. jan. 7. 10:57