Hogyan kell ezt a feladatot megoldani?2019. jan. 6. 18:51
1/3 anonim válasza:
Legyen a kocka éle b.
Ekkor a kocka egy lapátlójának hossza gyök(b^2 + b^2) a Pitagorasz-tétellel.
A Pitagorasz-tétel újabb alkalmazásával a testátló hossza = gyök((lapátló hossza)^2+b^2) = gyök(2b^2 + b^2) = gyök(3b^2).
Innen már kiszámíthatod az élhosszt, abból a térfogatot.
2/3 anonim válasza:
De nem kell ketszer alkalmazni a pitagoraszt:
2a^2=4*6
3/3 dq válasza:
Az 1 élű kocka testátlója gyök3.
Az x élű kocka testátlója 2gyök6.
Mennyi.x?