Azt tudom, hogy az irányszög tangense = meredekség. Az lenne a lambda?#matematika #vektor #normálvektor #meredekség #11. osztály #irányvektor #irányszög #iránytangens #11.osztályos matematika
2020. ápr. 6. 18:23
1/2 anonim válasza:
Úgy jelölöd, ahogy akarod. A szokásos jelölés m (meredekség).
2/2 anonim válasza:
Legyen például: 3x+2y=1 egyenletű egyenes, ezt rendezed y-ra: 2y=-3x+1, majd y=(-3/2)x+1/2
m=-3/2=tg(alfa) ebből visszakeresed alfát és megkapod az irányszöget. Ha negatív szög jön ki akkor a tangens periodicitása miatt hozzáadsz 180 fokot.
Másik módszer: A fenti egyenes normálvektora n(3;2) általánosan n(A;B), ekkor az iránytangens általános képlete: tg(alfa)=-A/B=-3/2