Az irányszöget hogyan kell kiszámolni?

Azt tudom, hogy az irányszög tangense = meredekség. Az lenne a lambda?

2020. ápr. 6. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy jelölöd, ahogy akarod. A szokásos jelölés m (meredekség).
2020. ápr. 6. 18:31
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen például: 3x+2y=1 egyenletű egyenes, ezt rendezed y-ra: 2y=-3x+1, majd y=(-3/2)x+1/2

m=-3/2=tg(alfa) ebből visszakeresed alfát és megkapod az irányszöget. Ha negatív szög jön ki akkor a tangens periodicitása miatt hozzáadsz 180 fokot.


Másik módszer: A fenti egyenes normálvektora n(3;2) általánosan n(A;B), ekkor az iránytangens általános képlete: tg(alfa)=-A/B=-3/2

2020. ápr. 6. 18:39