Mekkora az ismeretlen hegyesszög ha sin a =0,3152. Mekkora az ismeretlen hegyesszög ha cos a=0,6820 Ugyan ez tga-el csak más számmal és ctg-el nemtudom hogykéne kiszámolni?

2020. ápr. 3. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem csak be kell írni a számológépbe?

A sin(-1) gombbal, nekem a Shift + sin-szal lehet


Egyedül a ctg-t nem tudod kiszámolni, ehhez tudni kell, hogy tg(a)=1/ctg(a)

2020. ápr. 3. 11:23
 2/3 anonim ***** válasza:

A számológépeden vannak visszakereső gombok a szinuszhoz, koszinuszhoz, tangenshez. Kotanhensre kell használnod a

ctg(alfa)=1/tg(alfa) összefüggést.

Példaául:

ctg(alfa)=1,234

tg (alfa)=1/1,234=0,8004 => alfa = 39,02°

2020. ápr. 3. 11:32
 3/3 Arp Du ***** válasza:

Egy jobb számológépen sin, cos eredményeit fokban vagy radiánban is ki lehet számítani (attól függ hogy Deg vagy Rad van beállítva). Ennél a feladatnál a fokot használjuk.


sin a = 0,3152

sin-1 0,3152 = a

a= 18,37 fok. ez jött ki ha fokra van állítva

(a= 0,32 ha ez jött ki akkor radiánra van állítva a számológéped)


cos a=0,6820

cos-1 0,682 = a

a= 47


Tangens is ugyanilyen módon tudod számolni:

tg a = 0,5

tg-1 0,5 = a

a= 26,57


Kotangens esetén először át kell váltanod tangensre, mert a számológépen csak tangens van (tan vagy tg), kotangens nincsen rajta.

ctg a = 0,5

tg a = 1/0,5= 2

tg-1 2 = 63,43

2020. ápr. 4. 15:15