2020. febr. 26. 21:27
1/3 anonim válasza:
jancsi+juliska=30
3*(30-jancsi)=jancsi
2/3 anonim válasza:
a+b=30
3a+a=30
a = 7.5 (juliska 7 es fel eves)
b = 22.5 (jancsi 22 es fel)
3/3 anonim válasza:
Az előző megoldás teljesen rossz.
A helyes megoldás:
x: Jancsi kora most, y: Juliska kora most
x + y = 30
x = 3*(y-(x-y))
Ennek megoldása: x=18, y=12
A második egyenlet azt jelenti, hogy Jancsi 3-szor annyi idős, mint Juliskának az életkora volt kettejük életkorának különbségével ezelőtt. Ugyanis ennyi idővel korábban volt Jancsi annyi idős, mint Juliska most.
Ellenőrzés: 18+12=30 stimmel, ahogy az is, hogy amikor Jancsi 12 volt, akkor Juliska 6, és Jancsi most épp 3*6=18 éves.