Jancsi es Juliska egyutt 30 evesek. Jancsi most háromszor annyi idős mint Juliska volt akkor amikor Jancsi annyi idos volt mint Juliska most. Hany evesek most?


2020. febr. 26. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

jancsi+juliska=30

3*(30-jancsi)=jancsi

2020. febr. 26. 21:51
 2/3 anonim ***** válasza:

a+b=30

3a+a=30


a = 7.5 (juliska 7 es fel eves)

b = 22.5 (jancsi 22 es fel)

2020. febr. 26. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előző megoldás teljesen rossz.


A helyes megoldás:


x: Jancsi kora most, y: Juliska kora most


x + y = 30

x = 3*(y-(x-y))


Ennek megoldása: x=18, y=12


A második egyenlet azt jelenti, hogy Jancsi 3-szor annyi idős, mint Juliskának az életkora volt kettejük életkorának különbségével ezelőtt. Ugyanis ennyi idővel korábban volt Jancsi annyi idős, mint Juliska most.


Ellenőrzés: 18+12=30 stimmel, ahogy az is, hogy amikor Jancsi 12 volt, akkor Juliska 6, és Jancsi most épp 3*6=18 éves.

2020. febr. 27. 14:52