1, Mekkora szögben esnek a Nap sugarai a földre, ha egy villanyoszlop árnyéka A, kétszer B, háromszor C ötször akkor, mint az oszlop? 2, Egy hegy C csúcsát a hegy lábánál levő A pontból a vízszinteshez képest 60° szög alatt látjuk.

Ha az A pontból a vízszintessel 30°-os szöget bezáró egyenes úton 1 km-t megyúnk, akkor olyan B pontba jutunk, amelyre CBA derékszögű háromszög= 135°. Milyen magas a hegy?

2019. máj. 30. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

1.A. arctan(1/2) = 26,56505°

1.B. arctan(1/3) = 18,43495°

1.C. arctan(1/5) = 11,30993°

2019. máj. 31. 02:45
 2/2 anonim ***** válasza:

A 2. feladathoz


[link]

2019. jún. 1. 02:33