Ha az A pontból a vízszintessel 30°-os szöget bezáró egyenes úton 1 km-t megyúnk, akkor olyan B pontba jutunk, amelyre CBA derékszögű háromszög= 135°. Milyen magas a hegy?2019. máj. 30. 19:10
1/2 anonim válasza:
1.A. arctan(1/2) = 26,56505°
1.B. arctan(1/3) = 18,43495°
1.C. arctan(1/5) = 11,30993°