Kérlek segítsetek! Előre is köszi!

#forint #pénz #háromszor #Évának #Édesanyjuk #mindkettőjüknek
2018. nov. 5. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:
18%

Kati pénze: 1900

Éva pénze: 300

anyukájuktól kaptak: x


új pénzük

Katinak: 1900+x

Évának: 300+x


Ha Katinak most háromszor annyi van, akkor ha Éve pénzét (300+x) megszorozzuk 3-mal, megkapjuk Kati pénzét (1900+x).


Gondolom, innen már megy.

2018. nov. 5. 16:39
 2/2 anonim válasza:
100%

1900+x=3(300+x)

1900+x=900+3x /-900;-x

1000=2x /(:2)

x=500

2018. nov. 5. 17:35