Kérlek segítsetek! Előre is köszi!2018. nov. 5. 16:29
1/2 anonim válasza:
Kati pénze: 1900
Éva pénze: 300
anyukájuktól kaptak: x
új pénzük
Katinak: 1900+x
Évának: 300+x
Ha Katinak most háromszor annyi van, akkor ha Éve pénzét (300+x) megszorozzuk 3-mal, megkapjuk Kati pénzét (1900+x).
Gondolom, innen már megy.
2/2 anonim válasza:
1900+x=3(300+x)
1900+x=900+3x /-900;-x
1000=2x /(:2)
x=500