2020. ápr. 3. 13:42
1/10 A kérdező kommentje:
térfogat:80l
magasság:0.85m
2020. ápr. 3. 13:43
3/10 A kérdező kommentje:
20 évvel ezelőtt érettségiztem azt sem tudom hogy kezdjek hozzá....
2020. ápr. 3. 14:00
5/10 GLadislaus válasza:
Persze a mértékegységekre érdemes figyelni.
6/10 anonim válasza:
Ha ez most a gyerek házi feladata, akkor dobok egy hátast.
:D
7/10 anonim válasza:
80 liter a térfogat? mert 801 bármi is lehetne.
Ha igen, akkor először a 0,85 m-t át kell váltani dm-re, mert a liter ugye ugyanaz, mint a köbdeciméter.
Tehát a kérdés az, hogy egy 8,5 dm magas 80 köbdeciméteres hengernek mekkora az alapja. Nyilván ez egy 80 / 8,5 négyzetdm területű kör (feltételezem, hogy a henger szabályos). Ennek a körnek az átmérőjét keresed.
9/10 anonim válasza:
Hát, ha jól számolom, akkor r ≈ √3 dm.
10/10 Arp Du válasza:
henger térfogata:
V= pí *r^2 *m
r: sugár (az átmérő ennek a kétszerese lesz)
80 dm3 = 3,14 *r^2 *8,5 dm
80/3,14/8,5= r^2
3 = r^2
gyök(3)= r
átmérő: gyök(3)*2= 3,46 dm