Hogyan tudom egy hengernek az átmérőjét kiszámolni, milyen képlet kell hozzá?

2020. ápr. 3. 13:42
 1/10 A kérdező kommentje:

térfogat:80l

magasság:0.85m

2020. ápr. 3. 13:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne már.

[link]

2020. ápr. 3. 13:50
 3/10 A kérdező kommentje:
20 évvel ezelőtt érettségiztem azt sem tudom hogy kezdjek hozzá....
2020. ápr. 3. 14:00
 4/10 GLadislaus ***** válasza:
100%
d=négyzetgyök[4V/(πm)]
2020. ápr. 3. 14:13
 5/10 GLadislaus ***** válasza:
100%
Persze a mértékegységekre érdemes figyelni.
2020. ápr. 3. 14:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez most a gyerek házi feladata, akkor dobok egy hátast.

:D

2020. ápr. 3. 14:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

80 liter a térfogat? mert 801 bármi is lehetne.

Ha igen, akkor először a 0,85 m-t át kell váltani dm-re, mert a liter ugye ugyanaz, mint a köbdeciméter.

Tehát a kérdés az, hogy egy 8,5 dm magas 80 köbdeciméteres hengernek mekkora az alapja. Nyilván ez egy 80 / 8,5 négyzetdm területű kör (feltételezem, hogy a henger szabályos). Ennek a körnek az átmérőjét keresed.

2020. ápr. 3. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 801 mi?
2020. ápr. 3. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha jól számolom, akkor r ≈ √3 dm.
2020. ápr. 3. 15:10
 10/10 Arp Du ***** válasza:
100%

henger térfogata:

V= pí *r^2 *m

r: sugár (az átmérő ennek a kétszerese lesz)


80 dm3 = 3,14 *r^2 *8,5 dm

80/3,14/8,5= r^2

3 = r^2

gyök(3)= r


átmérő: gyök(3)*2= 3,46 dm

2020. ápr. 4. 06:21