Adott az y^2=2x egyenletű parabola fókuszpontján és az A(8; –4) pontján áthaladó
egyenes. Határozzuk meg ennek az egyenesnek az egyenletét, valamint az egyenes
és a parabola metszéspontjainak koordinátáit!
2020. ápr. 6. 09:37
1/8 anonim válasza:
1) Biztos, hogy ellipszis?
2) p=1, F(1/2;0)
A metszéspontok a parabola és az egyenes egyenletiből álló egyenletrendszer megoldásaiból adódnak.
2/8 A kérdező kommentje:
igen, ellipszis
2020. ápr. 6. 10:00
3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. ápr. 6. 10:01
4/8 anonim válasza:
A parabolás problémához:
Nem tudom - egyelőre - hogy mi az ellipszis direktrixe. Lehet, hogy utána tudok nézni!
5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Tamás
Az egyik könyvem szerint az ellipszis direktrikxei: +-a/e, ahol e=c/a vagy e= sqrt(1-(b^2/a^2))
2020. ápr. 6. 10:34
6/8 anonim válasza:
Akkor!
b=4
c=sqrt(a^2-b^2)=sqrt(a^2-16)
8=c/sqrt(1-b^2/a^2)
8=sqrt(a^2-16)/sqrt(1-16/a^2)
64=(a^2-16)/((a^2-16)/a^2)
64=a^2
a=8
Az ellipszis egyenlete:
x^2/64-y^2/16=1
8/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2020. ápr. 7. 11:39