Az ellipszis kistengelye 8 egység, a direktrixek egyenletei x=+-8 . Határozzuk meg az ellipszis egyenletét?


Adott az y^2=2x egyenletű parabola fókuszpontján és az A(8; –4) pontján áthaladó

egyenes. Határozzuk meg ennek az egyenesnek az egyenletét, valamint az egyenes

és a parabola metszéspontjainak koordinátáit!



2020. ápr. 6. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:

1) Biztos, hogy ellipszis?


2) p=1, F(1/2;0)

[link]


A metszéspontok a parabola és az egyenes egyenletiből álló egyenletrendszer megoldásaiból adódnak.

2020. ápr. 6. 09:51
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, ellipszis
2020. ápr. 6. 10:00
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. ápr. 6. 10:01
 4/8 anonim ***** válasza:

A parabolás problémához:

[link]


Nem tudom - egyelőre - hogy mi az ellipszis direktrixe. Lehet, hogy utána tudok nézni!

2020. ápr. 6. 10:19
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Tamás

Az egyik könyvem szerint az ellipszis direktrikxei: +-a/e, ahol e=c/a vagy e= sqrt(1-(b^2/a^2))

2020. ápr. 6. 10:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor!

b=4

c=sqrt(a^2-b^2)=sqrt(a^2-16)


8=c/sqrt(1-b^2/a^2)

8=sqrt(a^2-16)/sqrt(1-16/a^2)

64=(a^2-16)/((a^2-16)/a^2)

64=a^2

a=8


Az ellipszis egyenlete:

x^2/64-y^2/16=1

2020. ápr. 6. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs! A két tag között + van!
2020. ápr. 6. 17:24
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2020. ápr. 7. 11:39