c) a valós féltengelyének hossza 6 egység és a hiperbola áthalad a (9; -4) ponton.
d) a hiperbola áthalad a P(-5;2) és Q (2 sqlr(5); sqlr(2))pontokon.
2020. ápr. 2. 13:34
1/1 anonim válasza:
a)
a=4 c=5 b=sqrt(5^2-4^2)=3
Ha a valós tengelye az x-tengelyre illeszkedik, akkor az egyenlete:
x^2/16-y^2/9=1
b)
a=5, c=2a=10, b=sqrt(c^2-a^2)=sqrt(100-25)=sqrt(75)
x^2/25-y^2/75=1
c)
Az egyenlet:
x^2/36-y^2/b^2=1
9^2/36-(-4)^2/b^2=1
Az egyenlet megoldásából meg lesz a b.
.
.
.
c)
(-5)^2/a^2-2^2/b^2=1
(2*sqrt(5))^2/a^2-(sqrt(2))^2/b^2=1
----------------------------------------
Ennek az egyenletrendszernek a megoldásából megkapod az a-t és a b-t.