Határozzuk meg annak a hiperbolának az egyenletét, amely athalad az x²/169+y²/144=1 egyenletű ellipszis fókuszain, es a fókuszai az ellipszis csúcsaiban vannak?

2020. ápr. 5. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ellipszis jellemző adatai:

nagytengely fele: a=13

kistengely fele: b=12

c:=sqrt(169-144)=5


A hiperbola jellemző adatai:

a'=5

c'=13

b'=sqrt(169-25)=12


Az egyenlete: x^2/25-y^2/144=1

2020. ápr. 5. 15:37
 2/2 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 5. 19:49