Egy szabályos hatszög oldala 20cm. A) Mekkora a beírt és köré írt kör sugara? B) Mekkora a kerülete, területe?

Valaki segítsen létszi:)

2020. ápr. 2. 13:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

[link]


a) A köré írt kör sugara egyenló at oldalával: R=20


A beírt kör sugarát a szabályos háromszög magasságából stámolhatjuk. r=a*sqrt(3)/2=20*sqrt(3)/2=17,32.


b) A kerülete az oldalának hatszorosa: K=6a=120

A területe hat szabályos háromszög területének összege:

T=6*a^2*sqrt(3)/4=3*a^2*sqrt(3)/2=1039,23-

2020. ápr. 2. 14:03