Valaki segítsen létszi:)2020. ápr. 2. 13:41
1/1 anonim válasza:
a) A köré írt kör sugara egyenló at oldalával: R=20
A beírt kör sugarát a szabályos háromszög magasságából stámolhatjuk. r=a*sqrt(3)/2=20*sqrt(3)/2=17,32.
b) A kerülete az oldalának hatszorosa: K=6a=120
A területe hat szabályos háromszög területének összege:
T=6*a^2*sqrt(3)/4=3*a^2*sqrt(3)/2=1039,23-