beteg voltam órán és ezt tanultuk még anno, de most szeretném valahogy megtanulni xd2018. jún. 17. 15:54
1/3 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat 18mm!!
2018. jún. 17. 16:10
2/3 anonim válasza:
A szabályos hatszög 6 szabályos háromszögre bontható az átlóit behúzva.
Ez azt jelenti, hogyha a hatszög oldala 'a', akkor a kis háromszög oldala is 'a'
A szabályos háromszög magassága gyök(3)/2 * a
A hatszög magassága ennek kétszerese, rajzold le és megérted miért.
Tehát h = gyök(3)*a
K = 6*a = 6*h/gyök(3)
3/3 anonim válasza:
Gyöktelenítés után
K = 2*h*gyök(3)