Egy szabályos hatszög szemközti oldalainak távolsága 19 mm. Mekkora a kerülete?

beteg voltam órán és ezt tanultuk még anno, de most szeretném valahogy megtanulni xd
2018. jún. 17. 15:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat 18mm!!
2018. jún. 17. 16:10
 2/3 anonim ***** válasza:

A szabályos hatszög 6 szabályos háromszögre bontható az átlóit behúzva.

Ez azt jelenti, hogyha a hatszög oldala 'a', akkor a kis háromszög oldala is 'a'

A szabályos háromszög magassága gyök(3)/2 * a


A hatszög magassága ennek kétszerese, rajzold le és megérted miért.


Tehát h = gyök(3)*a


K = 6*a = 6*h/gyök(3)

2018. jún. 17. 17:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyöktelenítés után

K = 2*h*gyök(3)

2018. jún. 18. 13:33