Ért valaki a vektorokhoz? Az a feladat: Az ABCDEF szabályos hatszög oldalainak hossza 1 egység. Számítsuk ki a következő skalaris szorzatok értékét. AC*EC (vektorok csak nem lehet nyilat tenni fölé)


2019. nov. 30. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

abs(AC)=abs(EC)=sqrt(3) (koszinusztétel)

(AC,EC)< = 120 fok


AC*EC = abs(AC)*abs=EC)*cos(120 fok) = sqrt(3)*sqrt(3)*(-1/2) = -3/2

2019. dec. 1. 07:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha felrajzolod a hatszöget, láthatod, hogy AC és EC 60 fokos szöget zár be, másrészt hogyha B-ből merőlegest állítasz AC-re, akkor a keletkező két egybevágó derékszögű háromszögből azt is, hogy AC=2*(1*cos(30)). Természetesen EC és AC egyenlő hosszúak, így AC*EC skaláris szorzatra azt kapod, hogy 2*cos(30)*2*cos(30)*cos(60)=4*(1/2)*(1/2)=1.
2019. dec. 1. 07:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Jajj, bocsánat, az előző válasz vége helyesen:

2*cos(30)*2*cos(30)*cos(60)=4*(gyök(3)/2)*(gyök(3)/2)*(1/2)=4*(3/4)*(1/2)=3/2.

2019. dec. 1. 07:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó a jó. Tényleg 60 fok. Bocs, elnéztem.
2019. dec. 1. 10:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:))
2019. dec. 3. 21:50