2019. nov. 30. 22:04
1/5 anonim válasza:
abs(AC)=abs(EC)=sqrt(3) (koszinusztétel)
(AC,EC)< = 120 fok
AC*EC = abs(AC)*abs=EC)*cos(120 fok) = sqrt(3)*sqrt(3)*(-1/2) = -3/2
2/5 anonim válasza:
Ha felrajzolod a hatszöget, láthatod, hogy AC és EC 60 fokos szöget zár be, másrészt hogyha B-ből merőlegest állítasz AC-re, akkor a keletkező két egybevágó derékszögű háromszögből azt is, hogy AC=2*(1*cos(30)). Természetesen EC és AC egyenlő hosszúak, így AC*EC skaláris szorzatra azt kapod, hogy 2*cos(30)*2*cos(30)*cos(60)=4*(1/2)*(1/2)=1.
3/5 anonim válasza:
Jajj, bocsánat, az előző válasz vége helyesen:
2*cos(30)*2*cos(30)*cos(60)=4*(gyök(3)/2)*(gyök(3)/2)*(1/2)=4*(3/4)*(1/2)=3/2.
4/5 anonim válasza:
Az utolsó a jó. Tényleg 60 fok. Bocs, elnéztem.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:))
2019. dec. 3. 21:50