2017. febr. 18. 10:42
1/1 anonim válasza:
┌ 1) A hatszög alapú pohár térfogata 3 dl ← közvetve adott
└ 2) A hatszög alapú pohár magassága 12 cm ← adott
↓
3) A térfogat és magasság ismeretében ki kell számolni az alap területét.
2) 12 cm = 1,2 dm ← centi jelentése: század; deci jelentése: tized
4) 1 liter = 1 dm³ ← tudnivaló
3 dl = 0,3 liter = 0,3 dm³ ← deci jelentése: tized
3) Térfogat (V) = alapterület (at) * magasság (m)
V = at * m ← /m
V / m = at
0,3 dm³ / 1,2 dm = at
0,25 dm² = at
0,25 dm² = 25 cm²
V á l a s z : a hatszög területe 25 cm².