2017. febr. 18. 10:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

┌ 1) A hatszög alapú pohár térfogata 3 dl ← közvetve adott

└ 2) A hatszög alapú pohár magassága 12 cm ← adott

3) A térfogat és magasság ismeretében ki kell számolni az alap területét.


2) 12 cm = 1,2 dm ← centi jelentése: század; deci jelentése: tized


4) 1 liter = 1 dm³ ← tudnivaló

3 dl = 0,3 liter = 0,3 dm³ ← deci jelentése: tized


3) Térfogat (V) = alapterület (at) * magasság (m)

V = at * m ← /m

V / m = at

0,3 dm³ / 1,2 dm = at

0,25 dm² = at

0,25 dm² = 25 cm²


V á l a s z : a hatszög területe 25 cm².

2017. febr. 18. 18:22