Valaki segít a matek házimban?


[link]

2362. a,b


2020. márc. 31. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha képet 90°-kal elforgatnád!
2020. márc. 31. 18:26
 2/8 A kérdező kommentje:
2020. márc. 31. 19:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a) OP^2-r^2=OE^2

OP^2-25=10

OP=sqrt(35)=5,92


b) [link]

OA*OB=OE^2

OA*(2*OA)=10

2*OA^2=10

OA^2=5

OA=sqrt(5)

AB=sqrt(5)

x^2+(AB/2)^2=r^2

x^2+(sqrt(5)/2)^2=5^2

x^2+5/4=25

x^2=95/4

x=sqrt(95)/2=4,87

2020. márc. 31. 19:29
 4/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de konkrétan semmit nem értek abból, akit leírtál.
2020. márc. 31. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy megértsd egy csomó dolgot meg kell tanulni. Úgy van ez, hogy mielőtt a házi feladat megoldásába fogsz, meg kell tanulni a tananyagot, ami a tankönyvben van.


A szokásos jelöléseket használtam.

P: külső pont

E: érintési pont

O: a kör középpontja

A: a szelő P-hez közelebbi metszéspontja a körrel

B: a szelő P-től távolabbi metszéspontja a körrel


Készíts egy ábrát! Minden pont és a szelő és az érintő szerepeljen rajta.


Amit tanulnod kell, hogy megértsd.


OPE háromszög, ebben érvényes a Pitagorasz-tétel.

OP^2=r^2+OE^2


A szelő szeleteire vonatkozó tétel:

OA*OB=OE^2


Az OAB háromszög egyenlőszárú háromszög, ezt az alaphoz tartoző magassága két derékszögű háromszögű háromszögre bontja.

Ebben is érvényes a Pitagorasz-tétel.

2020. márc. 31. 20:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt az ábrát nézed hozzá, akkor sem érted?

(A betűzés nem egyezik, mert az ábra korábban készült.)

2020. márc. 31. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A link lemaradt:

[link]

2020. márc. 31. 20:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, egy megmentő vagy! Nem a tananyag megtanulásával, hanem az alkalmazásával van gond. Sajnos tanár nélkül, digitális eszközökön keresztül nem olyan egyszerű megérteni az eddig ismeretlen dolgokat.
2020. márc. 31. 22:48