Feladat: Egy kerítés lefestése Péternek 5 órájába telne. Ugyanezt a munkát András 6 óra alatt
végezné el. Mennyi idő alatt fejezik be együtt a kerítés lefestését?
vezzese le valaki aki érti mert oké, h tanultam,de most nem vágom elöre is kösi
2020. márc. 23. 13:12
1/1 anonim válasza:
Peter: 1 kerites = 5 ora, 1 ora = 1/5 kerites
Andras: 1 kerites = 6 ora, 1 ora = 1/6 kerites
Egyutt: 1 kerites = x ora, 1 ora = 1/5+1/6 kerites = 11/30
Ebbol mar ki tudod szamolni, hogy ha a kerites 11/30adaval egy ora alatt vegeznek, akkor a teljes keriteshez mennyi ido kell.