Ha valaki tud PLS! Segítsen a fizika házimban!?

Mekkora a héliumgázzal töltött 14 m átmérőjű léggömbre ható felhajtóerő az 1,3 kg/m3 sűrűségű levegőben.(mozaik feladatgyűjtemény 68/354)

2020. márc. 20. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Arkhimédész törvénye szerint minden testre akkora felhajtóerő hat, amekkora az általa kiszorított közeg súlya. Ha megvan a gömb térfogata, abból a levegő sűrűségének segítségével számolhatjuk a kiszorított levegő tömegét, amit a nehézségi gyorsulással szorozva megkapjuk a súlyát, ami éppen a felhajtóerő a törvény szerint.

F = S = m*g = V*ρ*g = π/6*d^3*ρ*g = … (Tessék helyettesíteni.)

2020. máj. 16. 18:06