Mekkora a héliumgázzal töltött 14 m átmérőjű léggömbre ható felhajtóerő az 1,3 kg/m3 sűrűségű levegőben.(mozaik feladatgyűjtemény 68/354)2020. márc. 20. 12:24
1/1 anonim válasza:
Arkhimédész törvénye szerint minden testre akkora felhajtóerő hat, amekkora az általa kiszorított közeg súlya. Ha megvan a gömb térfogata, abból a levegő sűrűségének segítségével számolhatjuk a kiszorított levegő tömegét, amit a nehézségi gyorsulással szorozva megkapjuk a súlyát, ami éppen a felhajtóerő a törvény szerint.
F = S = m*g = V*ρ*g = π/6*d^3*ρ*g = … (Tessék helyettesíteni.)