Tudnátok segíteni a matek házimban?


Jelenleg az egyenlet rendszereket, egyenlőtlenségeket, egyenleteket, számtani meg mértani közepeket vesztünk.


Csak sajnos mostanában sokat hiányoztam és van egy feladat amit nem tudok megcsinalni


A feladat:

Egy rombusz átlóinak összege 10 cm. Legfeljebb mekkora lehet a területe? Milyen hosszúnak a maximális területű rombusz átlói?


Előre is köszönöm, ha valaki segít megoldani és elmagyarázni!



2020. febr. 27. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A rombusz területe: e*f/2, ahol e és f az átlók, azaz e+f=10. Ebből f=10-e.

T=e*(10-e)/2 = (sqrt(e(10-e))^2/2

A számtani és mértani közép között összefüggés szerint:

T<=((e+10-e)/2)^2/2=25/2

Egyenlőség akkor van, ha e=f=5.

2020. febr. 27. 13:44
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2020. febr. 27. 19:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Abban még tudnál segíteni, hogy a sqrt mit jelent és hogy miért emelted négyzetre?
2020. febr. 27. 19:51
 4/5 A kérdező kommentje:
És akkor mi a megoldás?
2020. febr. 27. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:

sqrt - négyzetgyök

Ezért kell négyzetre emelni.

2020. febr. 28. 12:42