Jelenleg az egyenlet rendszereket, egyenlőtlenségeket, egyenleteket, számtani meg mértani közepeket vesztünk.
Csak sajnos mostanában sokat hiányoztam és van egy feladat amit nem tudok megcsinalni
A feladat:
Egy rombusz átlóinak összege 10 cm. Legfeljebb mekkora lehet a területe? Milyen hosszúnak a maximális területű rombusz átlói?
Előre is köszönöm, ha valaki segít megoldani és elmagyarázni!
2020. febr. 27. 13:32
1/5 anonim válasza:
A rombusz területe: e*f/2, ahol e és f az átlók, azaz e+f=10. Ebből f=10-e.
T=e*(10-e)/2 = (sqrt(e(10-e))^2/2
A számtani és mértani közép között összefüggés szerint:
T<=((e+10-e)/2)^2/2=25/2
Egyenlőség akkor van, ha e=f=5.
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2020. febr. 27. 19:48
3/5 A kérdező kommentje:
Abban még tudnál segíteni, hogy a sqrt mit jelent és hogy miért emelted négyzetre?
2020. febr. 27. 19:51
4/5 A kérdező kommentje:
És akkor mi a megoldás?
2020. febr. 27. 20:32
5/5 anonim válasza:
sqrt - négyzetgyök
Ezért kell négyzetre emelni.