Tudnátok segíteni a matek házimban?

A tavaszi vásár alkalmával egy család kétféle ingből összesen hatot vásárolt. Az egyik fajtát 15%-os, a másikat 20%-os kedvezménnyel árusították, és így az egyik darabját 153-Ft-ért, a másikat 168-Ft-ért vehették meg. Az ingekért 948 Ft-t fizettek. Mennyit fizettek volna a hat ingért a tavaszi vásár előtt?

2019. nov. 22. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Rém egyszerűen az egyenleteket kell felírni. Az ingek alapárait jelölje x és y.

Az első ingre felírható hogy:

0,85*x=153

a másik ingre pedig

0,8*y=168.

azt látjuk, hogy 4db-ot vettek a 153Ft-osból és 2db-ot a 168Ft-osból. (4*153+2*168=948).

A felírt egyenletekből

x=180Ft és y= 210Ft adódik.

Ezért az akció ekőtt fizetendő ár most már egyszerűen számolható:

4*180+2*210 = 1141Ft.

2019. nov. 22. 20:49