A tavaszi vásár alkalmával egy család kétféle ingből összesen hatot vásárolt. Az egyik fajtát 15%-os, a másikat 20%-os kedvezménnyel árusították, és így az egyik darabját 153-Ft-ért, a másikat 168-Ft-ért vehették meg. Az ingekért 948 Ft-t fizettek. Mennyit fizettek volna a hat ingért a tavaszi vásár előtt?2019. nov. 22. 18:38
1/1 anonim válasza:
Rém egyszerűen az egyenleteket kell felírni. Az ingek alapárait jelölje x és y.
Az első ingre felírható hogy:
0,85*x=153
a másik ingre pedig
0,8*y=168.
azt látjuk, hogy 4db-ot vettek a 153Ft-osból és 2db-ot a 168Ft-osból. (4*153+2*168=948).
A felírt egyenletekből
x=180Ft és y= 210Ft adódik.
Ezért az akció ekőtt fizetendő ár most már egyszerűen számolható:
4*180+2*210 = 1141Ft.