Pitagorasz-tétel feladatok?


Egy 10cm sugarú körbe írt téglalap oldalainak aránya 3:4. Mekkorák a téglalap oldalai?


Egy téglalap egy oldala 6 cm, az átlója 10cm. Mekkora a másik oldal?


Mekkora annak a négyzetnek az oldala,amelyet egy 12cm sugarú körbe írhatunk?


Ezeket a feladatokat sajnos nem tudtam megoldani. Valaki esetleg tudna segíteni és levezetné nekem?

Nagyon köszönöm előre is. :)


2020. márc. 29. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1) At oldalakat (befogók) jelölheted így: 3x, 4x. Az átfogó a kör átmérője, 20.

2) A téglalapot átlója két mderékszögű háromszögra bontja.

3) Lásd az előző 2 problémát!


[link]

2020. márc. 29. 14:34
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ,az első kettőt sikerült is ,a harmadikra sajnos nem jöttem rá. :/
2020. márc. 29. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:

3)

A négyzet átlója a kör átmérője 24.

Az átló két egyenlőszárú derékszögű háromszögre bontja a négyzetet. Ebben a Pitagorasz-tétel:

a^2+a^2=24^2

2a^2=24^2

sqrt(2a^2)=sqrt(24^2)

a*sqrt(2)=24

a=24/sqrt(2)=24*sqrt(2)/2=12*sqrt(2)=16,97

2020. márc. 29. 19:22