Egy 10cm sugarú körbe írt téglalap oldalainak aránya 3:4. Mekkorák a téglalap oldalai?
Egy téglalap egy oldala 6 cm, az átlója 10cm. Mekkora a másik oldal?
Mekkora annak a négyzetnek az oldala,amelyet egy 12cm sugarú körbe írhatunk?
Ezeket a feladatokat sajnos nem tudtam megoldani. Valaki esetleg tudna segíteni és levezetné nekem?
Nagyon köszönöm előre is. :)
2020. márc. 29. 14:30
1/3 anonim válasza:
1) At oldalakat (befogók) jelölheted így: 3x, 4x. Az átfogó a kör átmérője, 20.
2) A téglalapot átlója két mderékszögű háromszögra bontja.
3) Lásd az előző 2 problémát!
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ,az első kettőt sikerült is ,a harmadikra sajnos nem jöttem rá. :/
2020. márc. 29. 15:24
3/3 anonim válasza:
3)
A négyzet átlója a kör átmérője 24.
Az átló két egyenlőszárú derékszögű háromszögre bontja a négyzetet. Ebben a Pitagorasz-tétel:
a^2+a^2=24^2
2a^2=24^2
sqrt(2a^2)=sqrt(24^2)
a*sqrt(2)=24
a=24/sqrt(2)=24*sqrt(2)/2=12*sqrt(2)=16,97