ErikDode12345 kérdése:

Két szám aránya 3:4. A második szám 0, 05. Mennyi az első szám?

Kérlek segítsetek!

2020. márc. 25. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

3:4 hez arány olyan, mintha azt mondanám:

a második szám 4/4, az első szám 3/4


4/4= 0,05-> 1/4= ennek a negyede, tehát 0,0125

3/4= 0,0125x3= 0,0375


tehát az első szám 0,0375

2020. márc. 25. 15:32