Kérlek segítsetek!2020. márc. 25. 15:08
1/1 anonim válasza:
3:4 hez arány olyan, mintha azt mondanám:
a második szám 4/4, az első szám 3/4
4/4= 0,05-> 1/4= ennek a negyede, tehát 0,0125
3/4= 0,0125x3= 0,0375
tehát az első szám 0,0375