Tudnátok segíteni nekem a lenti feladatban, levezetéssel együtt?

Egy 100 és 200 közötti egész szám középső jegye 1-el nagyobb mint az utolsó jegy. Ha a számhoz hozzáadjuk az első és az utolsó számjegyének felcserélésével kapott számot az összeg 726 lesz, melyik az eredeti szám?
2020. márc. 23. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:

A szám: 100+10a+a-1=11a+99

A felcserélt szám:100(a-1)+10a+1=110a-99

A feltététel:

11a+99+110a-99=726

121a=726

a=6


A szám 165

A felcserélt: 561

2020. márc. 23. 19:26