Egy 100 és 200 közötti egész szám középső jegye 1-el nagyobb mint az utolsó jegy. Ha a számhoz hozzáadjuk az első és az utolsó számjegyének felcserélésével kapott számot az összeg 726 lesz, melyik az eredeti szám?2020. márc. 23. 19:20
1/1 anonim válasza:
A szám: 100+10a+a-1=11a+99
A felcserélt szám:100(a-1)+10a+1=110a-99
A feltététel:
11a+99+110a-99=726
121a=726
a=6
A szám 165
A felcserélt: 561