Egy 10 kg tömegű ládát vízszintes talajon 50 N erővel húzunk, aminek a függőleges komponense 40 N.A láda és a talaj között a csúszási súrlódási együttható μ= 0,3.Mennyi munkát végez a súrlódási erő 10 m úton?2016. máj. 12. 08:19
1/2 anonim válasza:
A vízszintes komponens nyílvánvalóan cos[arcsin(4/5)]. Ebből már nem nehéz kiszámolni a munkát. Kérdés?
2/2 Arp Du válasza:
x: vízszintes komponens
50^2=x^2 + 40^2
x=gyök(50^2 - 40^2)= 30N