Vakalki segítene matekból?

Kaptam házit matekból, amit be kell adjak holnap délig. Több, mint 2 órája szívok vele. :( koordináta geometria a téma.

2020. márc. 22. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanban nehéz bármit is mondani...
2020. márc. 22. 21:03
 2/11 A kérdező kommentje:
2 feladata lenne és így hosszú lenne leírni
2020. márc. 22. 21:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Privátban letudnám írni, ha úgy jó
2020. márc. 22. 21:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ide miért nem tudod kiírni?
2020. márc. 22. 21:19
 5/11 A kérdező kommentje:

Végülis igazad van


Tehát az első


Fel kell írnom annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad a 3x-y+2=0 és x+2y-3=0 egyenletű egyenesek metszéspontján és a p (1,2) ponton


A másik feladat


Szintén fel kell írnom egy egyenes egyenletét, ami áthalad a x-3y-6=0 és 4x-y=0 metszéspontjain és az irányvektor v(1, - 3)


Tehát addig megvan hogy hogyan kell kiszámolni a metszéspontokat, de utána fogalmam sincs, hogyan kéne felírni az egyenletet.

2020. márc. 22. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
2020. márc. 22. 22:10
 7/11 A kérdező kommentje:
Ismertem, jó oldal, viszont ez alapján se tudtam megoldani a feladatot. A megoldó kulcs más eredményt mutat, mint ami nekem van.
2020. márc. 22. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írd le, hogyan számoltál.
2020. márc. 22. 22:36
 9/11 A kérdező kommentje:
Az elsőnél az x= - 1/7, az y= 11/7 és ezután elforgattam 90°-kal és megszoroztam 1/7-del, hogy egész számokat kapják. Ezek alapján 11 és 1 lett majd ezután a p(1,2) ponttalegyütt felírtam az egyenes egyenletét, de rossz lett az egyenlet..
2020. márc. 22. 23:07
 10/11 dq ***** válasza:
100%

A (-1/7, 11/7) és a p(1,2) pontokra kell illesztened egyenest. Erre van egy képlet, amit kikeresel valahonnan, és felírsz magadnak hogy a kezed ügyében legyen amikor kell. (Papírra, telefonba, számítógépbe.)

Ha a pontokat variálod (elforgatod, eltolod, megszorzod, akármi) akkor az eredményed nem lesz jó.


a metszéspont: [link]

az egyenlet: [link]

2020. márc. 22. 23:34
1 2