Akik jók matekból, tudnának nekem segíteni?


Ennek mi a legegyszerűbb alakja: X=10000+100Q+5Q2 (a 2-es a négyzeten-t jelöli)

Deriválni kell az 5Q2-t? Ha nem, akkor megmutatnátok, hogy kell az alábbiakat deriválni? 5Q2, 3Q2


Előre is köszönöm a segítséget!



2019. dec. 2. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
A hatvány jele: ^.
2019. dec. 2. 17:25
 2/8 anonymousreview60 ***** válasza:
68%

"X=10000+100Q+5Q^2" legegyszerűbb alakja "X=10000+100Q+5Q^2".

Deriválni kell.

d(a*Q^n)/dQ = a*n*Q^(n-1).

2019. dec. 2. 17:40
 3/8 A kérdező kommentje:

anonymousreview60,

Hogy néz ki ez az egyenletbe behelyettesítve?

2019. dec. 2. 17:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

5Q^2 deriváltja 5×2×Q=10×Q

3Q^2 deriváltja 3×2×Q=6×Q



X=10000+100Q+5Q^2=5×(Q+10)^2+9500


Jö lenne ha leírnád a feladatot mert így találgatva nehéz.

2019. dec. 2. 19:01
 5/8 anonim ***** válasza:

f(Q)=10000+100Q+5Q2

függvénynek nincs ennél egyszerűbb alakja.


deriváltja:

f'(Q)=100+10Q

2019. dec. 2. 19:24
 6/8 anonymousreview60 ***** válasza:
50%

#4: "Jö lenne ha leírnád a feladatot mert így találgatva nehéz."

Gyakorlatilag megoldottam a feladatát, de még neki áll feljebb, ahogy ezzel ekézgetem magánban "finoman", hogy milyen pofátlan, hogy nem írja ki.

2019. dec. 3. 06:10
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:
50%

#4:


Ő írta

Nem értem, hogy miért kell egyből belém kötnöd. Értem, hogy csak akkor tudsz segíteni, ha leírom a feladatot, ebben igazad van, de attól még nem kell beszólni. Ettől függetlenül köszönöm, hogy segítesz.

Ez egy mikroökonómiás feladat egyébként, ezért nem írtam le a feladatot, mert nekem most épp ezt az egyenletet kell megoldanom.

Ha érdekel, az eredeti feladat így néz ki:

Egy vállalat összköltségfüggvénye TC(Q)=10,000+100Q+5Q2. Tökéletes versenypiac esetén mekkora a vállalat kibocsátása, ha P=550? Mekkora a vállalat profitja?


Én írtam:

Nem értem, hogy miért kell egyből belém kötnöd.

Hogy ne pazaroljam az időnket.


Értem, hogy csak akkor tudsz segíteni, ha leírom a feladatot,

Akkor mi a r.... f.... nem írod le azonnal?


de attól még nem kell beszólni.

De igen, hogy érezd a törődést. Ti. itt nem te teszel szívességet.


Ettől független ...

Szívesen.


Ez egy mikroökonómiás feladat egyébként, ezért nem írtam le a feladatot, mert nekem most épp ezt az egyenletet kell megoldanom.

Ha érdekel, az eredeti feladat így néz ki:

Egy vállalat összköltségfüggvénye TC(Q)=10,000+100Q+5Q2. Tökéletes versenypiac esetén mekkora a vállalat kibocsátása, ha P=550? Mekkora a vállalat profitja?

1. Ahol TC Q szerinti első deriváltja 0, második deriváltja pozitív, ott (Qmin) lesz a költség minimális.

2. Kibocsátás = Qmin * P

2019. dec. 3. 06:16
 8/8 anonymousreview60 ***** válasza:
50%
De ha valaki tiszességesen kérdez, tisztességesen válszolok, Hópehely: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..
2019. dec. 3. 06:20