Valaki segítene megoldani ezt matekból?


Adott a 6𝑥 − 18𝑦 = 54 egyenletű egyenes. Adja meg az egyenesnek a tengelyekkel vett

metszéspontjainak koordinátáit!


Sürgős! Előre is köszönöm!!



2019. nov. 20. 12:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. y tengelyt ott metszi, ahol x=0, mert (0,y) pontban van a metszés.


6*0-18*y=54

Megoldod kijön az y.


2. x-et ott metszi, ahol y=0, mert (x,0) pontban van a metszés.

6x-18*0=54

megoldod kijön x.

2019. nov. 20. 13:34