Adott a 6𝑥 − 18𝑦 = 54 egyenletű egyenes. Adja meg az egyenesnek a tengelyekkel vett
metszéspontjainak koordinátáit!
Sürgős! Előre is köszönöm!!
2019. nov. 20. 12:52
1/1 anonim válasza:
1. y tengelyt ott metszi, ahol x=0, mert (0,y) pontban van a metszés.
6*0-18*y=54
Megoldod kijön az y.
2. x-et ott metszi, ahol y=0, mert (x,0) pontban van a metszés.
6x-18*0=54
megoldod kijön x.