Hogyan csináljam meg ezeket matekból?


1. 35 m távolságból egy épület egyik ablakának felső párkánya 40 fok 2', alsó párkánya 38 fok 22' emelkedési szögben látszik. Milyen magas az ablak?



2. Egy kör egyazon ívéhez tartozó középponti és kerületi szögek összege 240 fok. Mekkora a két szög?



3. Egy kör egyazon ívéhez tartozó középponti és kerületi szögek közül egyik 70 fokkal nagyobb, mint a másik. Mekkora a két szög?



4. Egy torony árnyéka a vízszintes talajon 75 m hosszú. Milyen magas a torony, ha a napsugarak a vízszintes talajtól számítva 60 fokos szögben esnek a talajra?



5. Egy háromszög 7 cm, a hozzá tartozó magasság 6 cm. Ennek a magasságnak a felezőpontján át húzzunk a 6 cm-es oldallal egy párhuzamost! Számítsd ki a keletkezett síkidomok területét.



6. Egy háromszög egyik oldala 10, a hozzá tartozó magasság 8 cm. A 10 cm-es oldallal párhuzamosan egy egyenessel két egyenlő területű részre bontjuk a háromszöget. Milyen távol van ez a párhuzamos a 10 cm-es oldaltól?



7. Egy 10 cm magas 4 cm alapélű, négyzet alapú (szabályos négyoldalú) gúlát a magasság felezőpontján át az alaplappal párhuzamos síkkal elmetszük. Mekkora a keletkezett testek térfogata?



2019. jún. 2. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:

10. osztályos geometria es trigonometria feladatok.


1. Feladat:

Készíts egy ábrát (két darab derékszögű háromszög egymásba ágyazva) ahol az épület magasságát M-mel és az ablak magasságát X-el jelölöd.

Tg(38 fok 22')=M/35 és tg(40 fok 2')=(M+x)/35 egyenletekből kiszámolod előbb az M-et majd az x-et.

2. és 3. Feladat:

Kerületi és középponti szögek tételét alkalmazva adódik a megoldás.

4. Feladat:

Legyen a torony magassága M. Felrajzolsz egy derékszögű háromszöget. A 60 fokkal szemben van a M. Tg(60 fok)=M/75.

5. és 6. Feladat:

Gondolom a háromszög egyik oldala 7 cm. Alkalmazod a hasonló síkidomok területének arányáról szóló tételt.

7. Feladat:

Alkalmazod a hasonló testek térfogatának arányáról szóló tételt.


Sokat segít a 10. osztályos matematika tankönyv (gondolom a sokszínű matematika 10. évfolyam) és a függvénytáblázat (sárga színű 45 oldalon van a trigonometrial).


Mint ahogy az előző kérdésednél is írtam ezeket a feladatokat ne mással csináltasd meg! Jó munkát! Nem kérek privát üzenetet!

2019. jún. 2. 08:18
 2/3 A kérdező kommentje:
A segítség kérés és a másra hárítom a feladat elvégzését kifejezés nem ugyanaz.
2019. jún. 2. 08:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Először is egy lustaságlegyőző tréninget kéne elvégezni, másodszor pedig egy illemtant.
2019. jún. 2. 14:41