Holnap írok javítót, de ezt a feladatot még mindig nem tudom megoldani.
A feladat: Egy háromszög oldalai 12 cm, 13 cm és 17 cm. Számítsd ki a leghosszabb oldalhoz tartózó súlyvonal hosszát.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2020. jan. 7. 17:51
1/7 A kérdező kommentje:
A cos vagy a sin tétel segítségével kell megoldani.
2020. jan. 7. 17:54
2/7 anonim válasza:
A szinusz- és koszinusztételt tanultad? Mert én csak úgy tudom megcsinálni.
3/7 anonim válasza:
Kiszamolod a sulyvonallal szemkozti szoget koszinusz tetellel, es akkor mar tudod a sulyvonal hosszat szamolni egy masik koszinusz tetellel.
4/7 A kérdező kommentje:
Igen, azzal kell. Köszi
2020. jan. 7. 17:56
5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2020. jan. 7. 17:57
7/7 anonim válasza:
a = 12
b = 13
c = 17
Határozzuk meg a γ szöget! A koszinusztétel szerint:
c² = a² + b² - 2abcosγ
289 = 144 + 169 - 312 cosγ
289 = 313 - 312 cosγ
-312 cosγ = -24
cosγ = 0,077 ==> γ = 85,6 fok
.
A szinusztétel szerint: a / c = sinα / sinγ
sinα = a / c * sinγ = 12 / 17 * 0,997 = 0,704
==> α = 44,7 fok
.
A súlyvonal hosszát koszinusztétellel tudjuk meghatározni.
sc² = b² + (c/2)² - 2b(c/2)cosα
sc² = 169 + 72,25 - 157
sc² = 84,25
sc = 9,179