Légyszíves valaki tud segíteni matekból?


Holnap írok javítót, de ezt a feladatot még mindig nem tudom megoldani.

A feladat: Egy háromszög oldalai 12 cm, 13 cm és 17 cm. Számítsd ki a leghosszabb oldalhoz tartózó súlyvonal hosszát.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2020. jan. 7. 17:51
 1/7 A kérdező kommentje:
A cos vagy a sin tétel segítségével kell megoldani.
2020. jan. 7. 17:54
 2/7 anonim ***** válasza:
A szinusz- és koszinusztételt tanultad? Mert én csak úgy tudom megcsinálni.
2020. jan. 7. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiszamolod a sulyvonallal szemkozti szoget koszinusz tetellel, es akkor mar tudod a sulyvonal hosszat szamolni egy masik koszinusz tetellel.
2020. jan. 7. 17:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, azzal kell. Köszi
2020. jan. 7. 17:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2020. jan. 7. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. jan. 7. 17:57
 7/7 anonim ***** válasza:

a = 12

b = 13

c = 17

Határozzuk meg a γ szöget! A koszinusztétel szerint:

c² = a² + b² - 2abcosγ

289 = 144 + 169 - 312 cosγ

289 = 313 - 312 cosγ

-312 cosγ = -24

cosγ = 0,077 ==> γ = 85,6 fok

.

A szinusztétel szerint: a / c = sinα / sinγ

sinα = a / c * sinγ = 12 / 17 * 0,997 = 0,704

==> α = 44,7 fok

.

A súlyvonal hosszát koszinusztétellel tudjuk meghatározni.

sc² = b² + (c/2)² - 2b(c/2)cosα

sc² = 169 + 72,25 - 157

sc² = 84,25

sc = 9,179

2020. jan. 7. 18:22