Valaki segítsen mert nem tudom hogy kellene epkezdjem. Nem muszáj eredményt írni csak annyit hogy hogyan kell megcsinálni.2020. febr. 21. 18:22
1/2 anonim válasza:
96 = 2^5 x 3 = 2x2x2x2x2x3.
Tehát az a-t és b-t úgy kapod meg, hogy valahogy ezt a 6 prímtényezőt két csoportba szeded és az egyes csoportban lévő számok szorzata lesz az a és b.
pl az a lehet ugye 2x3, ekkor a b=2x2x2x2 stb.
Mivel a legnagyobb közös osztójuk 4, ezért az a és b prímtényezős felbontásában is van legalább 2db 2-es, azaz
a=2x2xvalami és b=2x2xmásikvalami.
Innen már csak vagy a=2x2x2x3 és b=2x2 vagy a=2x2x3 és b =2x2x2, azaz két lehetőség az (24,4) és (12,8) számpárok.
Legkisebb közös többszöröst meg csak tudsz számolni.
2/2 anonim válasza:
(a,b)*[a,b]=a*b
4*[a,b]=96
[a,b]=24