2020. febr. 8. 12:04
1/2 anonim válasza:
Egyesek száma: x+2
Tízesek száma: x
A száma: 10x+x+2= 11x+2
A számjegyek össze: x+x+2=2x+2
(11x+2)(2x+2)=684
Ezt az egyenletet kell megoldani.
A feladat szövegének megfelelő megoldás: x=5.
A szám