Egy kétjegyű számban az egyesek száma 2vel több a tizesek számánál. A számnak és a számjegyei összegének a szorzata 684. Melyik ez a szám?


2020. febr. 8. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek száma: x+2

Tízesek száma: x

A száma: 10x+x+2= 11x+2

A számjegyek össze: x+x+2=2x+2

(11x+2)(2x+2)=684

Ezt az egyenletet kell megoldani.

A feladat szövegének megfelelő megoldás: x=5.

A szám

2020. febr. 8. 12:14
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A szám 57.
2020. febr. 8. 12:15